Metaverse

„Blockchain”, „krypto”, „metaverse”, „web3” – same kontrowersyjne tematy, na które mało kto ma wyważoną opinię. Zwłaszcza media. A już najmniej – influencerzy, którzy przecież, zgodnie z algorytmami social media – zyskują popularność wprost proporcjonalną do swojego radykalizmu.

Z uwagi na fakt, że zawodowo jestem teraz związany z tą branżą – jestem jej winien ciekawość, naukę i wsparcie. A jako człowiek szukający prawdy – winien jestem bezstronność i badanie obydwu stron medalu.

Wiem – może ci się wydawać trudne, łączyć w sobie ewangeliczny entuzjazm ze zdrowym sceptycyzmem. Mnie to przychodzi z łatwością.

Bo blockchain to zarówno przełomowa i niesamowita technologia – jak i wielkie niebezpieczeństwo i niewiarygodny ogrom naiwności, arogancji, chciwości i zwykłej głupoty.

Postanowiłem założyć nowego bloga, po angielsku, w którym zajmuję się tylko tematem zastosowania blockchain w reklamie i metaverse w marketingu:

https://metaversemarketing.substack.com

Łatwo go zaprenumerować, a Substack nigdy nie wysyła spamu, więc OK.

Poza ty, w ciągu roku zyskałem dość unikatowy miks kompetencji: do 23 lat w tworzeniu i badaniu marek i kampanii reklamowych doszły jakieś cztery tysiące godzin spędzone na uczeniu się o blockchainie i szperaniu w metaverse.

Dzięki temu nauczyłem się – i mogę nauczyć Ciebie:

  1. Jak zacząć uczestniczyć w świecie Web3
  2. Jak „wchodzi się do Metawersu”
  3. Jakie są Metawersy i czym się od siebie różnią
  4. Co marki i firmy robią w Metaverse
  5. Jakie są korzyści dla reklamy – zwłaszcza programmatic

METAHIKE

Kolejnym efektem ubocznym błąkania się po wirtualnych światach jest to, że zacząłem uruchamiać nagrywanie ekrany, a z czasem mikrofon. W ten sposób powstał META HIKE – kanał wideo na YouTube. Znajdziesz go tutaj: